Banknoty polskie i wzory Czesław Miłczak Tom I i II - wyd. 2023

Banknoty polskie i wzory Czesław Miłczak Tom I i II - wyd. 2023
  • nowość
Dostępność: dostępny od ręki
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 200,00 zł 1200.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Szanowni Państwo, z nieukrywaną radością pragniemy zaoferować Państwu najnowsze, dwutomowe wydawnictwo Pana
Czesława Miłczaka „Banknoty polskie i wzory” – wydanie II, 2023. Po ponad 10 latach od wydania pierwszego
ukazuje się rozszerzone i uzupełnione o najnowsze odkrycia wydanie drugie.

Najnowsze dwutomowe wydanie będzie dostępne w sprzedaży w nakładzie 900 egzemplarzy. Ogromne zainteresowanie pozycją może spowodować jej deficyt. Dla tych Państwa, którzy zdecydują się na zakup w ramach przedsprzedaży dostępność produktowa jest zagwarantowana.

Najnowszy i najlepszy katalog banknotów polskich i wzorów Czesława Miłczaka w dwóch tomach. Kolorowe zdjęcia - pełny opis walorów. Okładka sztywna lakierowana karty szyte, ładne ekskluzywne wydanie. 

Stała i ustalona przez wydawcę cena to 1200 zł.

Długo oczekiwana publikacja „Banknoty polskie i wzory” autorstwa Czesława Miłczaka - książki te, będące jednocześnie katalogiem polskiego pieniądza papierowego, zawierają pełną wiedzę tematyczną, merytoryczną i materiały źródłowe dotyczące tematu banknotów polskich.

Jest to najznakomitsza wydana do tej pory pozycja dla kolekcjonerów, znawców, profesjonalistów i amatorów zainteresowanych pieniądzem papierowym. Na książkę Miłczaka powołują się wszystkie domy aukcyjne na świecie i najbardziej znane firmy gradingowe, oferujące polskie banknoty.

Dr hab. Jacek Tylicki pisze o wydaniu 2012:

„… Niniejsza edycja została wydatnie poszerzona o zbierane przez lata informacje na temat trudnej dziedziny wzorów, stając się jednym z najpełniejszym w dziejach opracowań, dotyczących emisji banknotowych danego obszaru jednocześnie świetną wizytówką Polski na arenie międzynarodowej”.

Andrzej Heidrych (projektant polskich banknotów) pisze w wydaniu 2012:

„… Publikacja „Banknoty polskie i wzory” jest uwieńczeniem ponad czterdziestoletnich starań, wnikliwych badań, dociekań, dużej wiedzy i podróży w poszukiwaniu materiałów źródłowych w Polsce i za granicą. Niniejsza publikacja jest jedyna, niepowtarzalna i doskonała chociażby z artystycznego punktu widzenia: konsekwentny układ graficzny, przejrzystość, rzeczowość i bogactwo materiału ilustracyjnego.

Niniejsza publikacja jest jedyna i niepowtarzalna także dlatego, że nikt do tej pory nawet w sposób skrótowy nie próbował objąć tego tematu. Sposób, forma i zawartość jej treści świadczy o olbrzymim nakładzie pracy, kunszcie, rzetelności wiedzy i kompetencji autora.”

Co zawiera Katalog banknotów polskich i wzorów Czesława Miłczaka:

Wykaz drukarni banknotów polskich, techniki drukarskie, znaki wodne, oznaczenia, numeracje banknotów, wzory banknotów, przykłady wzorów fałszywych, ocena stanu zachowania banknotów.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium