Czy warto inwestować w srebro i złoto? 0
Czy warto inwestować w srebro i złoto?

Australijska mennica Perth Mint

Perth Mint jest najbardziej znaną mennicą na świecie. Została założona na przełomie XVII/XIII wieku, a dokładnie w 1899 roku.  Jej siedziba znajduje się w Australii Zachodniej. Mennica słynie z tego, że przerabia około 60 % wydobywanego złota na terenie Australii, co stanowi 10% światowej produkcji złota. Wśród oferowanych przez mennicę produktów kolekcjonerzy oraz inwestorzy mogą znaleźć coś ciekawego dla siebie  jak np. sztabki złota, srebra i platyny, monety kolekcjonerskie, okolicznościowe oraz inwestycyjne. 

Moneta inwestycyjna - Australijski Kangur

Mennica Perth Mint jest znana na świecie z monet kruszcowych, czyli monet, które w większości są stworzone z czystego metalu szlachetnego. Najsłynniejszą monetą inwestycyjną pochodząca z Australii jest moneta z wizerunkiem Australijskiego Kangura. Pierwszy raz pojawiła się w 1993 roku ze złota, natomiast w odpowiedzi na zapotrzebowanie na rynku pojawiła się również z czystego srebra. Każdy australijski Srebrny Kangur jest wybity z 1 uncji czystego srebra najwyższej próby.  Co ważne, wizerunek kangura na monecie zmienia się co roku. Awers monety przedstawia podobiznę królowej Wielkiej Brytanii, Elżbiety II, jej imię oraz nominał monety. Sama królowa ma na głowie koronę. Na rewersie znajduje się wizerunek skaczącego kangura na tle promieni słońca. Naokoło znajdują się informacje podstawowe, takie  jak: rocznik monety, waga oraz próba kruszcu. Kangur jest najsłynniejszym symbolem australijskiej fauny.  W 2018 roku Perth Mint dodało element uwierzytelniający - mikro grawerunek litery A w literze A. Ten dodatek ma za zadanie uniemożliwić podrobienie monety. Monety inwestycyjne są prawnym środkiem płatniczym w Australii.

monety inwestycyjna - australijski kangur 2020

 

Srebrne monety inwestycyjne - https://numizmatyczny.com/srebrne-monety-bulionowe

Australijski kangur - https://numizmatyczny.com/kangur-uncja-srebra

Kangur master box - https://numizmatyczny.com/master-box-kangur

Czy warto inwestować w srebro i złoto?

Pytanie bardzo często spędza sen z powiek inwestorów oraz kupców. Każda inwestycja ma w sobie odsetek ryzyka, ponieważ nie wszystkie decyzje są tymi odpowiednimi. Wielu ludzi obawia się, że sam zakup może się nie opłacić, czyli nie przynieść oczekiwanego zysku w przyszłości. Inwestor, kupując monety inwestycyjne stworzone ze srebra czy złota zabezpiecza swój kapitał przed skutkami zawirowań politycznych i ekonomicznych. W tych niepewnych czasach wielu ludzi stara się zabezpieczyć swoje pieniądze w jedyny możliwy sposób, czyli zakup monet ze srebra czy złota. Zapewnia to inwestorowi pewne bezpieczeństwo, dzięki któremu nie powinien stracić zainwestowanego wkładu pieniężnego. Aktualny kurs złota wynosi 7227,2 zł za uncję, natomiast za tyle samo srebra dostaniemy 100,56 zł. Oba kruszce  zaliczają trend spadkowy w granicach 5%, co nie jest niespodziewane, ponieważ aktualna sytuacja i niepokoje powodują takie, a nie inne zawahania na  rynku zbytu. Inwestycje  w metale szlachetne wydają się tymi najpopularniejszymi na świecie jak i wśród Polaków. Warto pamiętać, że osoby, które zdecydują się na inwestycje w złoto, są zwolnione z podatku VAT od zysku, tzw. podatek Belki.

Przed inwestycją w złoto czy srebro, polecamy zakup literatury fachowej traktującej o inwestycjach. Tutaj polecamy przede wszystkim książkę Tomasza Witkiewicza Inwestowanie w złoto i srebro, w której każdy, kto pragnie zainwestować swój kapitał znajdzie odpowiednie porady.

Książka - https://numizmatyczny.com/inwestowanie-w-zloto-i-srebro

Źródło:

  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Mennica_w_Perth
  • https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/poradnik-inwestora-lista/co-to-sa-monety-bulionowe
  • https://www.polskibiznes24.pl/inwestowanie-w-zloto-a-podatki-co-powinienes-wiedziec/
  • https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/poradnik-inwestora-lista/co-to-sa-monety-bulionowe
  • https://pl.wikipedia.org/wiki/Moneta_bulionowa
  • https://goldenmark.com/pl/mysaver/ceny-zlota/

Zapisz się do newslettera i skorzystaj z 10% kodu rabatowego na wybrane produkty. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper Premium